سیستم کنترل تردد پارکینگ چگونه عمل میکند؟


1398/12/19 02:22:11 ب.ظ

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی در تمامی خدمات عمومی استفاده از سیستم کنترل تردد پارکینگ یک امر ضروری و مهم در امنیت و کنترل تردد در پارکینگ و کنترل درآمد مورد استفاده قرار میگیرد. سیستم کنترل پارکینگ جزو آن دسته از سیستم هایی کنترل تردد است که باید در تمامی پارکینگ های عمومی و ادارات و سازمان ها استفاده شود تا هم میزان ورود و خروج کنترل شود و هم اینکه برای پارکینگهای عمومی بتوانید مدیریت کنترل درامد را داشته باشید. این سیستم برای مدیریت، کنترل و گزارش گیری در انواع پارکینگ ها مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از این سیستم ها، هزینه های کارکنان به میزان قابل توجهی کم میشود و میزان خطای ناشی از نیروی انسانی کاهش می یابد. سیستم کنترل تردد پارکینگ توانایی پردازش و محاسبه و ثبت گزارش را دار میباشد. این سیستم جهت بهبود عملکرد در پارکینگ ها و افزایش سرعت و دقت و امنیت پارکینگ طراحی شده است. سیستم کنترل پارکینگ معمولا جزو یکی از مهمترین چالش های سازمانی است تا بتوانند بهترین سیستم را خریداری کرده و استفاده کنند.

با پیاده سازی سیستم کنترل تردد پارکینگ  ، سیستم پلاک خوان و نرم افزار مدیریت هوشمند پارکینگ دیگر نیازی به وجود پرسنل برای باز و بسته کردن مسیرهای ورودی و یا خروجی پارکینگ نیست و این سیستم بعد از احراز هویت خودروها توسط سنسور و یا دوربین های موجود مسیر تردد خودرو را باز و یا بسته می کند.

سیستم کنترل تردد پارکینگ شرکت طرح و پردازش غدیر با قابلیت تعریف انواع تعرفه های پارکینگ، گیت ورود و خروج پارکینگ ،گزارشات مختلف پارکینگ در نسخه های مختلف نرم افزار پارکینگ کارتی، نرم افزار پارکینگ تشخیص پلاک و نرم افزار  قابل استفاده در پارکینگ های عمومی، مجتمع های مسکونی، تجاری، کارخانه ها و سازمان ها یکی از بهترین ارائه دهنده خدمات در زمینه سیستم پارکینگ و کنترل تردد می باشد.

برخی از ویژگی های سیستم کنترل پارکینگ غدیر:

 • ​قابلیت کارکرد با تمامی کارت های مایفر
 • قابلیت خواندن کارت ها در کسری از ثانیه
 • دارای پورت USB
 • صفحه نمایش تمام رنگی
 • صفحه کلید لمسی خازنی دارای طول عمر بالا نسبت به صفحه کلید های فشاری
 • ظرفیت حافظه ۵۰ میلیون رکورد
 • امکان انتقال اطلاعات توسط حافظه قابل حمل (Flash Memory تا ۳۲ گیگابایت).
 • امکان برقراری ارتباط از طریق پورت RS-۲۳۲ ، LAN
 • امکان کارکرد در شبکه بعنوان یک نود در شبکه LAN با امکان تعریف IP و GateWay با استفاده از پروتکل TCP/IP
 • امکان دریافت IP پویا از DHCP Server
 • خروجی رله جهت اتصال به قفل برقی ، درب اتوماتیک و ...
 • خروجی جهت اتصال به تابلو LED برای نمایش مبلغ تا هشت رقم
 • قابلیت چاپ هنگام خروج و گزارش گیری
 • قابلیت تعریف کارت با اشتراک زمانی یا اعتباری
 • قابلیت مشاهده گزارش کلی بر روی دستگاه و ارسال آن به حافظه Flash
 • امکان تعریف متصدی با سطح دسترسی دلخواه و ثبت زمان حضور و غیاب متصدی
 • امکان تعریف کارت المثنی برای مواردی که کارت خراب یا ناپدید شده است.  

شما به راحتی میتوانید با استفاده از سیستم کنترل پارکینگ غدیر هم سرعت و هم میزان دقت و امنیت پارکینگ خود را بالا برده و به راحتی ورود و خروج حمل و نقل خود را کنترل نمایید.

در سیستم کنترل پارکینگ تمامی ترددها همراه با ساعت ورود و خروج در سامانه هوشمند پارکینگ ثبت می شود تا امکان گزارش گیری را برای کاربران محیا کند. شما در این سیستم ها قادر به اضافه کردن کاربران و تعیین سطح دسترسی را دارید. دارا بودن امنیت بالا در اتوماسیون های پارکینگ غدیر جزء نقاط قوت می باشد. یکی دیگر از مزایای سیستم کنترل تردد در پارکینگ های عمومی کنترل میزان درآمد انهاست که میتوان با این سیستم به راحتی تعداد ورود و خروج ان را ثبت کرد و حتی در مواردی نیاز به کاربر هم ندارد و میتوانید بدون عوامل انسانی و از طریق نرم افزار کنترل پارکینگ میزان رفت و آمد را رصد کنید.

نرم افزار پارکینگ

در نرم افزار پارکینگ مي توان گروه های کاربری مختلف تعریف کرد و برای هر گروه تعرفه جداگانه ای مشخص نمود. این تعرفه شامل ورودی، مبلغ روزانه، مبلغ شبانه، مبلغ ماهیانه و ... می باشد.

نرم افزار می تواند گزارش های مفیدی را ارائه نماید، ورود و خروج را کنترل نماید، قابلیت بازکردن راهبند به صورت نرم افزاری، ثبت دستی اطلاعات، ثبت کلیه عملیات کاربران، نمایش مبلغ بر روی نمایشگر یا چاپگر، گزارشات متنوع مالی بر اساس کاربر و یا زمان و ... بخشی از قابلیت های نرم افزار پارکینگ می باشد.

در روش عمومی در زمان ورود و خروج کارت به دستگاه نشان داده می شود و دستگاه بر اساس تعرفه هزینه را محاسبه کرده و فیش مربوطه چاپ و یا در نمایشگر نمایش داده می شود.

در روش اعتباری در به محض زدن کارت، اعتبار شخص کنترل شده و در صورت مجاز بودن فرد اطلاعات مربوطه در کامپیوتر مرکزی ثبت شده و اعتبار معینی از کارت شخص کم شده و راهبند باز می شود.

یکی از راه حل های برطرف کردن مشکلات سیستم کنترل پارکینگ استفاده از تکنولوژی  RFID ارائه میشود. برچسب های  RFID بر روی وسائل نقلیه، خواننده RFID نرم افزار و رایانه همگی از ابزار های RFID محسوب میشوند.

این نرم افزار برای مدیریت، کنترل و گزارش گیری عملیات برای پارکینگ ها مورد استفاده قرار می گیرند. چک کردن ورود و خروج ماشین ها در  ، برچسب ها و موانع صورت می گیرد. با استفاده از این سیستم ها، هزینه های کارکنان به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

گزارش های به دست آمده ازسیستم RFID ، به صورت دوره ای از طریق اینترنت به یک وب سرور منتقل می شوند و در بازه های زمانی تعیین شده به روز می شوند. در صورت لزوم، کاربر می تواند پارکینگ خود را از دو روش برنامه وب سایت و برنامه اندروید رزرو کند.